Egy kellemes emlék a múltból. A Nokia 5310 a nosztalgikus érzéseket keltő Xpress Music stílusával, saját zenevezérlő gombokkal, kettő elülső hangszóróval és Bluetooth®-kapcsolattal rendelkezik. Indítsd el a saját számaidat az MP3-lejátszóval¹ vagy hangolódj rá a helyi állomásokra. Zenehallgatás közben pedig játssz egy kicsit a Kígyóval. Az akkumulátor hetekig működik készenléti üzemmódban.
Ikonikus kinézet
Továbbfejlesztett 2,8 hüvelykes IPS kijelző, változatlanul kényelmes gombok és fogás.
Zenére tervezve
Külön zenevezérlő gombokkal és kettő elülső hangszóróval.
Hosszabb akkumulátor-üzemidő
A hosszan tartó 1450 mAh-s³ akkumulátorral sokáig tarthat a buli
Digitális elvonó
Arra szánd az idődet, ami fontos neked.
Egy régi kedvenc visszatér.
A Nokia 5310 az elődjénél nagyobb és jobb, 2,8 hüvelykes IPS kijelzővel és hosszabb akkumulátor-üzemidővel tért vissza. Néhány dolog azonban nem változott. Ilyenek például a könnyen kezelhető gombok, a letisztult ívek és a kényelmes fogás. A Nokia 5310 egy régi kedvenc újragondolása – egy ikonikus forma megújult külsőben.
Zene a fülednek.
Az akkumulátor egyetlen töltéssel hetekig képes készenléti állapotban tartani készülékedet, vagy órákig tudsz vele beszélni. A két, nagy teljesítményű elülső hangszóróval minden hívást tisztán és világosan hallasz.
Hadd szóljon a zene...
Semmi sem öli meg úgy a hangulatot, mint amikor elhallgat a zene. A Nokia 5310 ezért egy óriási, 1450 mAh-s³ akkumulátorral rendelkezik, hogy sokáig szóljon. Szóval nyomd meg nyugodtan a Lejátszás gombot.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.