Az ONYX BOOX Note Max egy nagy teljesítményű 13,3" E Reader, amely széleskörű lehetőségeket kínál a dokumentumokkal való munkához. E Ink Carta Plus (Carta1300) képernyője 300 ppi maximális felbontással és nagyobb kontraszttal rendelkezik. A kapacitív érzékelő lehetővé teszi a menüben való munkát, az oldalak nagyítását intuitív csippentéssel. További induktív érintőrétege lehetővé teszi a rajzolást és a kézzel írt jegyzetek készítését a készülékhez mellékelt tollal. A modell nagy teljesítményű, 8 magos processzorral rendelkezik, 2,8 GHz-es órajelen. A BOOX Super Refresh technológiával ellátott új grafikus processzor nagy sebességű képernyőfrissítést és a képernyőn megjelenő objektumok sima mozgását biztosítja. A Note Max nemcsak olvasásra ideális, hanem a különböző típusú dokumentumokkal való munkához is tökéletes eszköz. Az Android 13 operációs rendszer lehetővé teszi a harmadik féltől származó alkalmazások telepítését és használatát. A beépített Wi-Fi modul lehetővé teszi az e-könyvek letöltését az internetről és más hálózati szolgáltatások használatát, a Bluetooth 5.1 támogatás pedig külső eszközök csatlakoztatását teszi lehetővé. A 128 GB belső memória lehetővé teszi, hogy gyakorlatilag korlátlanul tárolhasson a készülékben minden szükséges e-könyvet és dokumentumot. A 3700 mAh kapacitású akkumulátora hosszú ideig tartó önálló munkát biztosít. Ez a modell nem rendelkezik beépített képernyő elülső megvilágítással, és külső megvilágítással való működésre tervezték. Az E Reader teste könnyű és tartós alumínium-magnézium ötvözetből készült, a képernyőt kiegészítő védőüveg borítja. Az ONYX BOOX Note Max támogatja a billentyűzettel ellátott márkás mágneses tokkal való munkavégzést, amely kiegészítőleg megvásárolható és használható az olvasó védelmére és a gépelés megkönnyítésére.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.