Vállalati szintű adattároló meghajtók Synology rendszerekhez
A DSM rendszerrel és a Synology hardverrel való szoros integrációnak köszönhetően a Synology HAT5300 sorozatú merevlemezek (HDD-k) kategóriaelső teljesítményt nyújtanak. Az 500 000 órát meghaladó belső ellenőrző tesztelés és a Synology 5 éves korlátozott garanciája1 alapján a HAT5300 sorozat páratlan megbízhatóságot biztosít a Synology rendszerek számára.
Teljesítmény
Akár 281 MB/s fenntartható adatátviteli sebesség
Optimalizálás
Akár 23%-kal gyorsabb szekvenciális olvasás Synology NAS eszközön
Megbízhatóság
Kifejezetten folyamatos üzemű Synology szerverekhez készült
Frissítések
Meghajtók egykattintásos firmware-frissítései a DSM rendszeren keresztül
Ellenőrző tesztelés eleme
A Synology eszközökkel végrehajtott 500 000 órát meghaladó terhelési tesztelés biztosítja, hogy a HAT5300 meghajtók megbirkóznak a legnagyobb kihívást jelentő nagyvállalati környezetekkel is, és rendkívül megbízható teljesítményt nyújtanak.
Cumulative testing
Stress tests
Egykattintásos firmware-frissítések
Az automatikus firmware-frissítési értesítések és a DSM-en keresztüli egykattintásos telepítés minimalizálja a karbantartási terheket és csökkenti a hibázás esélyét.
Egykattintásos firmware-frissítések
Tartósság folyamatos üzemű környezetekhez
A HAT5300 sorozatú merevlemezeknél a meghibásodásig eltelt átlagos idő (MTBF)4 2,5 millió órás értéke, és ezek a HDD-k az 550 TB éves terhelési kapacitást, valamint a folyamatos gyorsítótár-írási technológiát is támogatják, így minimálisra csökkentik a tápellátás váratlan megszűnésekor bekövetkező adatvesztést.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.