A Xiaomi Smart Band 9 Pro kijelzője 1,74 hüvelykes. A gyártás során AMOLED panelt használtak, amelyen összesen 336 x 480 pixel sorakozik. A kijelző maximális fényereje elérheti az 1200 nitet is. A viselhető eszköz 43,27 x 32,49 x 10,8 mm-es dimenziókkal és 24,5 grammos súllyal bír, a pehelykönnyűség az alumíniumötvözetből készült toknak is köszönhető.
Az okoskarkötő külső borítása az 5ATM minősítésnek megfelelően áll ellen a víznek. Belsőleg egy 350 mAh kapacitású akkumulátor található, amely akár 21 napos használatot is lehetővé tehet egyetlen feltöltéssel. A készülék felszereltségéhez tartozik a Bluetooth 5.4, illetve az NFC-modul is, valamint képes a helymeghatározásra GPS, GLONASS, Galileo és QZSS műholdakkal kommunikálva. Nem válogatós, képes együttműködni a legalább Android 8.0 rendszert, vagy újabbat futtató okostelefonokkal, illetve a legalább iOS 12-vel bíró iPhone modellekkel.
Akárcsak elődei, a Smart Band 9 Pro is méri a pulzusszámot, a véroxigénszintet, a stressz-szintet, és képes monitorozni az alvásminőséget is. Az aktív életet élők 150 sport üzemmóddal tehetik hatékonyabbá edzéseiket. A Smart Band 9 Pro helyi pénzből átszámítva 21 ezer forintba kerül. A mágneses gyorscsatlakozós pántok 8900, a bőr szíjak pedig 5200 forintba kerülnek – jüanból váltva.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.