Általános leírás
A Maxcom MM715BB vészhívós mobiltelefon egyedülálló az ún. SOS telefonok között. Ez a vészhívó mobil tipikusan időseknek vagy fogyatékos embereknek készült, és minden olyan funkciót magában foglal, amira csak szüksége lehet az embernek.
Ez az SOS telefon nemcsak az ún. vészhívó gombbal ellátott időstelefon szolgáltatását tudja, hanem annál sokkal többet. A helyhez kötöttség megszűnik: bárhol, bármikor elérhetővé válik. Nem kell a vészhívó mobiltelefonnal foglalkoznia, csak egy karperecet kell magán hordania, amely vízálló, ütésálló. Baj esetén a piros gombot megnyomni. Önnek más teendője nincsen.
A készülék öt előre programozott számot sorban felhív, valamint SMS üzenetet küld (a szöveg előre beállítható). Amennyiben a hívott fél fogadja a hívást, akkor az Ön készüléke automatikusan kihangosított állapotba kerül, így távolról is tud beszélni a hívott féllel.
A készülék kártyafüggetlen, hagyományos SIM kártyával működik. A telefon nagy nyomógombokkal, nagy karakter kijelzővel, bluetooth kapcsolati lehetőséggel, elemlámpával, töltőbölcsővel rendelkezik a könnyebb kezelhetőség érdekében. A készülék magyar nyelvű menüvel és hangbemondással segíti a könnyebb kezelhetőséget, így a vak felhasználók számára is jó választás lehet.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.