magyar nyelvű menü
magyar nyelvű használati utasítás
csak kézibeszélő, bázisállomás nélkül
Gigaset HX sorozat: a készülék csatlakoztatható olyan router-hez is amelyik támogatja a DECT protokollt (pl.: AVM FRITZ!Box) vagy a CAT-iq szabványt (pl.: Telekom Speedport, TP-Link Archer VR900v); DECT/GAP/CAT-iq 2.0/2.1
kihangosítható (HD hangminőség)
hívófél azonosítás
ECO DECT
HD hang
nagy gombok
megvilágított 2,2"-os színes grafikus TFT kijelző (64.000 szín, 176x220 pixel, 6 sor)
választható kijelző megvilágítás (fekete/fehér)
navigációs gomb (5 irányú)
ikon alapú menü
programozható gombok (2-9)
telefonkönyv (200 név, egyéni csengő, születésnap emlékeztető)
a telefonkönyv átmásolható egy második kézibeszélőre
naptár szervező funkcióval
éjjel-nappal üzemmód (időalapú)
ismeretlen hívások némítása
ébresztőóra szundi funkcióval
bébiőr funkció (külső-belső telefonszámra/telefonra)
minőségi anyagokból készült, pontos és ergonomikus billentyűzet
állítható kézibeszélő hangerő (5 szint)
18 csengőhang (VIP)
5 szintű csengőhangerő (néma, ki, emelkedő csengés)
híváslista a fogadott/nem fogadott/kimenő számokról (dátummal és idővel, 20-20 számról)
utolsó 20 szám újrahívható
megvilágított gombok
megvilágított (villogó) üzenetjelző gomb
kikapcsolható a telefon csengője
töltési szint kijelzése
hívás időtartam kijelzése
bázisállomástól való távolság kijelzése
dátum-idő kijelzés
billentyűzár (#)
beltéri hatótáv: 50 m; kültéri hatótáv: 300 m
a hatótávolság növelhető a Gigaset Repeater-rel (jelerősítővel)
újratölthető akkumulátor: 2xAAA, (töltési idő kb. 8 óra)
készenléti idő: 320 óra
beszélgetési idő: 17 óra
Németországban gyártott készülék
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.