NAGY KAPACITÁSÚ NAGYVÁLLALATI TÁROLÓESZKÖZ
Az 1–18 TB formázott kapacitásban elérhető MG Series magas kapacitásigényű nagyvállalati kiszolgálókhoz és tárolórendszerekhez tervezett merevlemez-meghajtókat kínál.
MAGASABB TELJESÍTMÉNY MAGASABB KÖVETELMÉNYEKHEZ
A nagyvállalati környezetek egyre növekvő követelményeket támasztanak, de az MG Series kiállja a próbát. A sorozat minden modellje 550 TB/év terhelhetőséget nyújt, mely átlagosan tízszer nagyobb az asztali számítógépekben használt merevlemezek terhelésénél. A meghajtók kiváló teljesítményét bármikor igénybe veheti, hiszen a nonstop működés alapjellemzője az összes modellnek.
INTEGRÁLT FORGÁSREZGÉS-ÉRZÉKELŐK
A hagyományos merevlemezek nemkívánt rezgések kibocsátásával befolyásolhatják a több beépítőhelyes rendszerek működését. Az MG Series nagy fokú megbízhatóságát az teremti meg, hogy korszerű szabályozási és érzékelési technológiákkal minimálisra csökkentik a vibrációs hatásokat. Több érzékelőjük a legkisebb behatást is észleli, a beépített forgásrezgés-érzékelők pedig ellensúlyozzák a forgásrezgések hatását, így kiküszöbölve a több beépítőhelyes tárolórendszerekben gyakran fellépő vibrációt.
KRITIKUS ADATOK BIZTONSÁGOS TÁROLÁSA
Adatai kritikus fontosságúak, és nem érdemes kockáztatnia őket. A Toshiba fejlett technológiáit kifejezetten a biztonság növeléséhez fejlesztettük nagyvállalati felhasználók számára. A Persistent Write Cache Technology biztosítja az adatai védelmét még akkor is, ha megszakad a meghajtó tápellátása a lemezre történő írás közben. Az adatokat a meghajtó egy nagyméretű Flash-alapú gyorsítótárba menti, majd a tápellátás visszaálltakor befejezi azok lemezre írását.
FEJLETT TECHNOLÓGIÁK
Az innovatív Toshiba Stable Platter Technology minimalizálja a rezgéseket a motortengely mindkét végének stabilizálásával. Ez növeli a követés pontosságát, és így az olvasási és írási műveletek teljesítményét is. Emellett a Toshiba Dynamic Cache Technology, mely egy beépített pufferkezelővel ellátott önálló gyorsítótár-algoritmus, optimalizálja a gyorsítótár-foglalások módját az olvasási és írási műveletek során, így képes kielégíteni a valós idejű felhasználás magas szintű teljesítménykövetelményeit.
NAGY TÁROLÁSI SŰRŰSÉG
Az MG08 és az MG07 héliummal töltött házú, hagyományos mágneses adatrögzítésű (CMR) merevlemez-meghajtó. Energiahatékony működésével, valamint nagy tárolási sűrűségével a teljes életciklusra vetítve gazdaságosabb megoldást nyújt a felhőszolgáltatók és a nagyvállalati tárolórendszerek szolgáltatói számára. Az MG08 és az MG07 sorozat emellett a Toshiba Group lézeres hegesztési technológiájával garantálja, hogy véletlenül se szökhessen ki a hélium a meghajtó burkolatából. Az MG08 sorozat 16 TB-os (9 lemeztányéros) kivitelben kapható, az MG07 sorozat 14 TB-os (9 lemeztányéros) és 12 TB-os (8 lemeztányéros) változatban is elérhető.
HATÉKONYABB ADATTÁROLÁS – RUGALMASAN
A nagyvállalati felhasználók rugalmasságot igényelnek – az MG Series pedig ezt szem előtt tartva 6 Gbit/s sebességű SATA és kétportos, 12 Gbit/s sebességű SAS csatolófelületet biztosít, továbbá támogatja a kívánt blokkméret kiválasztását (512e, 4Kn, 512n). Emellett a Toshiba-merevlemezek elérhetők Self Encrypting technológiával vagy Sanitize Instant Erase (SIE) technológiával is, melynek köszönhetően az adatok azonnal törölhetők, és nem kell órákat töltenie a meghajtó tartalmának felülírásával.
NAGY TELJESÍTMÉNY ÉS HOSSZÚ ÉLETTARTAM
A Toshiba 50 éve a technológiai újítások világszerte ismert úttörője – ez a tudás biztosítja a merevlemez-meghajtóink termékcsaládjának kiváló minőségét. Nagy kapacitásra és teljesítményre tervezett meghajtóinkat azzal a biztos tudattal használhatja tárolórendszerében, hogy a Toshiba gazdag tapasztalata áll mögöttük. Az Enterprise Capacity Hard Drive - MG Series sorozat 5 év kibővített jótállással kerül forgalomba, hogy még nagyobb nyugalommal bízhassa rá adatait.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.