A szükséges hely - forradalmi sebességgel.
Bemutatjuk a SanDisk Desk Drive-ot - egy teljes körű asztali biztonsági mentési megoldást, amely most akár 4x gyorsabb, mint egy asztali HDD5. Ez a tökéletes otthoni bázis a kedvenc és fontos tartalmak gyors biztonsági mentéséhez. Az akár 8 TB1 hatalmas kapacitása könnyedén tárolja fényképeit, videóit, zenéit és fontos dokumentumait, az akár 1000 MB/s2 olvasási sebesség pedig segít abban, hogy mindenhez gyorsan hozzáférjen. Kompakt kialakításával, amely természetesen illeszkedik bármilyen munkaterületre, ez a meghajtó segít megvédeni tartalmait - mindezt egy helyen.
Az Ön tartalma egy helyen
Úgy tervezték, hogy a fájlok biztonsági mentése közben az íróasztalán maradjon, így tudhatja, hogy tartalma könnyen elérhető közelségben van.
Hatalmas kapacitás a fájlkönyvtárának
Az akár 8 TB1 tárhelynek köszönhetően szabadon bővítheti fotó- és videógyűjteményét, zenei könyvtárát és fontos dokumentumait.
Szerény méret. Hatalmas teljesítmény
Maximalizálja íróasztala helyét, miközben akár 1000 MB/s2 olvasási sebességgel akár 4x gyorsabban férhet hozzá tartalmaihoz, mint egy asztali HDD5.
Csatlakoztassa és kezdje el
Az USB Type-C™ kábel segítségével gyorsan és egyszerűen üzembe helyezheti a Windows® vagy Mac rendszerben, exFAT-formázással, a dobozból kivéve.
Legyen több biztonsági mentés. Gyorsabb biztonsági mentés.
A SanDisk® Desk Drive SSD a dobozból kivéve tökéletesen együttműködik az Apple Time Machine programmal Mac számítógépén. Vagy használja a letölthető Acronis® True Image™ for Western Digital biztonsági mentőszoftvert3 , és állítsa be, hogy a rendszer automatikusan biztonsági másolatot készítsen a legfontosabb fájljairól és mappáiról, hogy könnyedén legyen egy második példánya kedvenc tartalmainak.
Egy olyan márkától, amelyben a szakemberek megbíznak
Ön évek óta minket választ, hogy támogassuk briliáns teljesítményét, és eltökélt szándékunk, hogy továbbra is azt nyújtsuk, amire szüksége van a boldogulásához. Ezért kínálunk 3 év korlátozott garanciát4 a vásárláshoz.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.