Az Ön nélkülözhetetlen társa minden utazáshoz
Nem számít, hogy a kreativitás vagy a kaland merre tart, a My Passport® hordozható merevlemez tökéletes tárolótárs az Ön útközbeni életmódjához - és USB-C™-eszközeihez. Élvezze a Windows® PC, Mac, Chromebook, játékkonzolok, mobiltelefonok és táblagépek zökkenőmentes kompatibilitását USB-C™ csatlakozással. Biztonsági mentést készíthet adatairól a mellékelt Acronis® True Image™ for Western Digital szoftver2 segítségével, amely a zsarolóprogramok fenyegetései ellen robusztus védelemmel van megerősítve. Indulásra készülve jelszavas védelemmel extra biztonsági szintet adhatsz hozzá, hogy nyugodtan utazhass.
Gondtalan csatlakoztathatóság
Csatlakoztasson több USB-C™ vagy USB-A eszközhöz, például Windows® PC-hez, Mac számítógéphez, Chromebookhoz, játékkonzolokhoz, mobiltelefonokhoz és táblagépekhez anélkül, hogy a kábelek váltogatásával járó kellemetlenségeket kellene elviselnie.
Barátságos az eszközökhöz
Ez a My Passport, Works with USB-C™ hordozható merevlemez a dobozból kivéve azonnal használatra kész, kompatibilis a számítógépekkel és a mobileszközökkel, anélkül, hogy újra kellene formáznia a meghajtót vagy további szoftvert kellene vásárolnia.
Kiterjedt kapacitás
Az akár 6 TB1 kapacitással hatalmas tárolási lehetőségeket tárhat fel, így rengeteg helyet biztosít ahhoz, hogy fotóit, videóit, zenéit és fontos dokumentumait bárhová is vigye az élet - segítve, hogy mindent biztonságosan kézben tarthasson.
Biztonsági mentés, ami egyszerű. Segít megvédeni a zsarolóprogramok ellen.
Értékes fájljai biztonsági mentésének ütemezése egyszerűbbé válik a mellékelt Acronis® True Image™ for Western Digital szoftverrel2. Segít megerősíteni fontos alkalmazásait is, és megvédi számítógépes rendszerét a zsarolóvírus-támadások okozta adatvesztés ellen.
Segít megóvni azt, ami a legfontosabb
Segítsen megvédeni fájljait az illetéktelen hozzáférés ellen otthon vagy távol. Használja a mellékelt szoftverünket2 , hogy jelszavas védelemmel és beépített 256 bites AES titkosítással még biztonságosabbá tegye az adatokat.
Gondtalan garancia
Meghajtóinkat kipróbált és bevált alkatrészekből építjük, és 3 év korlátozott garanciát3 biztosítunk a további nyugalom érdekében.
A bolygót szem előtt tartva terveztük
Ennek a meghajtónak a háza több mint 50%-ban újrahasznosított, fogyasztás utáni műanyagból készült. A csomagolás több mint 50%-ban fogyasztás utáni újrahasznosított cellulózból készült, és teljes mértékben újrahasznosítható.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.