HÁLÓZATI CSATOLÁSÚ TÁROLÓESZKÖZKÉNT (NAS) HASZNÁLHATÓ
A Toshiba a NAS-gyártókkal való kapcsolatai révén felismerte, hogy a modern adattárolásban nagy az igény a kiemelkedően megbízható merevlemezekre, melyek megfelelnek az olyan modern adatátviteli formák követelményeinek is, mint a streamelés, a biztonsági mentések vagy az archiválás. Az akár 8 merevlemezes multi-RAID rendszereket is támogató meghajtó nagy adatmennyiség megbízható tárolását és elérését támogatja több kliens által, az év 365 napján 24 órában.
INTEGRÁLT FORGÁSREZGÉS-ÉRZÉKELŐK
A hagyományos, forgásrezgés-érzékelő nélküli merevlemezek nem kívánt rezgésekkel befolyásolhatják a több beépítőhelyes NAS-rendszerek működését. Az N300 meghajtók nagy fokú megbízhatóságát az teremti meg, hogy korszerű irányítási és érzékelési technológiájukkal minimálisra csökkentik a vibrációs hatásokat. Több érzékelőjük a legkisebb behatást is észleli, a beépített forgásrezgés-érzékelők pedig ellensúlyozzák a forgásrezgés hatásait, így kiküszöbölve az „ütődésből” származó vibrációt a több beépítőhelyes NAS-konfigurációs rendszerben.
MEGBÍZHATÓ, NONSTOP MŰKÖDÉS
A kisvállalkozások és a kreatív környezetek NAS-rendszereire jellemző, hogy párhuzamosan több felhasználó számára kell elérhetőnek lenniük, akik más-más helyről csatlakoznak. Emiatt napjaink NAS-meghajtóinak nagy adatátviteli sebességet kell biztosítaniuk párhuzamos fel- és letöltési lehetőséggel minden nap 24 órájában. Az igen megbízható és jól skálázható N300 meghajtók éves maximális archiválási teljesítménye 180 TB/év. Ez akár háromszorosa a megszokott asztali merevlemezek teljesítményének.
TARTÓSSÁG ÉS TÚLMELEGEDÉS ELLENI VÉDELEM
A nagyban terhelhető alkatrészek jóvoltából az N300 sorozat tartósabb a hagyományos merevlemezeknél. Ugyanakkor a keresési sebesség automatikus beállítása csökkenti a hőfejlesztést a nagy igénybevételű használat során, ami még tovább növeli a rendszer terhelhetőségét.
NAGY SEBESSÉG A TÖBB MEGHAJTÓS KÖRNYEZETEKBEN
A 512 MB-os, 256 MB-os vagy 128 MB-os gyorsítótár nagy teljesítményt és olvasási sebességet tesz lehetővé akkor is, ha több felhasználó igényel egyszerre jelentős mértékű adatelérést. Ettől optimális megoldás ez a meghajtó a kisvállalkozások és kreatív szakemberek számára, akik nagy adatmennyiséget szeretnének kezelni multi-RAID NAS-környezetben.
OPTIMALIZÁLT GYORSÍTÓTÁR-KEZELÉS
A Toshiba Dynamic Cache Technology, mely egy beépített pufferkezelővel ellátott önálló gyorsítótár-algoritmus, optimalizálja a gyorsítótár-foglalások módját az olvasási és írási műveletek során, így képes kielégíteni a valós idejű felhasználás magas szintű teljesítménykövetelményeit.
KISEBB ZAJ ÉS ENERGIAKÖLTSÉG
A 12 TB-os, 14 TB-os és 16 TB-os, 18TB-os, N300 NAS merevlemez burkolatát hélium tölti ki, így kisebb az energiafogyasztása, és nagyobb a tárolási sűrűsége. A Toshiba Group lézeres hegesztési technológiája garantálja, hogy a hélium biztosan a meghajtóban maradjon. A héliummal töltött N300-as típusok a környezetre is ügyelnek: tipikus üresjárati zajkibocsátásuk mindössze 20 dB. Ezek az eszközök nagy méretű kiszolgálói rendszerekhez ideálisak, hiszen akár 8 meghajtóig is jól skálázhatók.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.