SZÉLES KÖRŰ, TESZTEKKEL IGAZOLT KOMPATIBILITÁS
Az S300 meghajtót skálázhatóságra terveztük, és tesztek igazolják, hogy akár 32 nagy felbontású kamerát is képes támogatni, ezért kiválóan alkalmas idővel bővülő biztonsági kamerarendszerekhez. Kompatibilis a DVR és NVR rendszerekkel, a videokiszolgálókkal, valamint a videokezelő rendszerekkel is, hogy folyamatos, nonstop működése révén Ön nyugodtan aludhasson.
AZ OKOS TELJESÍTMÉNY ELŐNYEI
Az S300 okosan gazdálkodik a teljesítménnyel. Ehhez a hátteret a Toshiba Dynamic Cache Technology biztosítja, amely beépített gyorsítótár- és pufferkezelési algoritmus segítségével optimalizálja a gyorsítótár-foglalásokat az olvasási és írási ciklusok során.
INTEGRÁLT FORGÁSREZGÉS-ÉRZÉKELŐK
A hagyományos, forgásrezgés-érzékelő nélküli merevlemezek nem kívánt rezgésekkel befolyásolhatják a több beépítőhelyes rendszerek működését. Az S300 meghajtók nagy fokú megbízhatóságát az teremti meg, hogy korszerű szabályozási és érzékelési technológiájukkal minimálisra csökkentik a vibrációs hatásokat. Több érzékelőjük a legkisebb behatást is észleli, a beépített forgásrezgés-érzékelők pedig ellensúlyozzák a forgásrezgés hatásait, így kiküszöbölve az „ütődésből” származó vibrációt a több beépítőhelyes megfigyelő rendszerekben.
KOMOLY MEGBÍZHATÓSÁG ÉS TARTÓSSÁG
Az S300 tartós, nagy teljesítményű alkatrészei szélsőséges környezeti hatásoknak is képesek ellenállni, így kiváló megbízhatóságot szavatolnak. Magas hőmérsékletű környezetben a meghajtó sebességoptimalizált pozicionálási módba vált, mely alacsonyabb energiafogyasztást biztosít, és automatikusan csökkenti a zaj- és rezgéskibocsátást. Az akár egymillió órás MTTF (átlagos élettartam) és a 110 TB/év teherbírás révén aggodalom nélkül üzemeltetheti a biztonsági kamerarendszerét.
NAGY TELJESÍTMÉNY ÉS HOSSZÚ ÉLETTARTAM
A Toshiba 50 éve a technológiai újítások világszerte elismert úttörője – ez a know-how biztosítja merevlemez-meghajtóink kiváló minőségét. Nagy kapacitásra és teljesítményre tervezett meghajtóinkat azzal a biztos tudattal használhatja tárolórendszerében, hogy a Toshiba gazdag tapasztalata áll mögöttük. Az S300-hoz három év kibővített jótállás is tartozik, hogy még nagyobb nyugalommal bízhassa rá adatait.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.