Egyszerű telefonálás
A vezetékes Gigaset DESK 400 egyszerűvé és könnyűvé teszi a hívások kezdeményezését és fogadását. Négy közvetlen hívó gomb és tíz gyorstárcsázó gomb segítségével gyorsan csatlakozhat a fontos kapcsolatokhoz. A telefon 3 dallam és hangerő közül választhat, hogy figyelmeztesse Önt a bejövő hívásokra, vagy kikapcsolhatja a csengőt, ha csendet szeretne. A kézibeszélő hangereje 2 fokozatban állítható. A Gigaset DESK 400 asztali telefonként és fali telefonként is használható, és mindig optimális használhatóságot biztosít. A fali működtetéshez a telefon egyszerűen rögzíthető két csavarral.
Rugalmas használat
A Gigaset DESK 400 könnyen használható és sokoldalú, így alkalmas otthoni vagy irodai használatra. Könnyen telepíthető, és csatlakoztatható a vezetékes hálózathoz, vagy belső telefonhálózat részeként használható otthon vagy az irodában. A tárcsázási mód - hang vagy impulzus - szintén állítható, csakúgy, mint a lekérdezési funkció villanási ideje (csúszka segítségével). A némítás gomb megnyomása megakadályozza, hogy a másik fél meghallja, amit mondanak.
Gyorsan csatlakoztatva
A négy közvetlen tárcsázó gomb segítségével a fontos kapcsolatok egyetlen gombnyomással elérhetők. Ezen kívül akár tíz telefonszám is tárolható gyorstárcsázásként, így gyorsan kapcsolatba léphet azokkal az emberekkel, akikkel gyakran beszél. A mellékelt papírlapon a személyek neve a megfelelő telefonszámokhoz fel van tüntetve, így mindig látható. Az utoljára hívott személy gyors visszahívásához egyszerűen használja az újrahívás funkciót a kapcsolatfelvételhez.
Kompatibilis hallókészülékkel
Hallókészülék a fülben és telefon a fülben – ez gyakran nemkívánatos háttérzajt okoz, amely minden hallókészülékkel folytatott telefonhívást megterhelővé tesz. A Gigaset DESK 400 különösen a hallássérültek számára hasznos eszköz. Az európai ITU-T P.370 szabvány szerinti tanúsítványnak köszönhetően lehetővé teszi az induktív átvitellel rendelkező hallókészülékek felhasználói számára, hogy zavaró zaj nélkül telefonáljanak.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.