A COUGAR GEX1050 egy kiváló minőségű, 80Plus Gold minősítésű tápegység, hibátlan tápellátással 40°C-os környezetben. A hatékony, csendes és tartós GEX1050 a legjobb válasz azok számára, akik a legjobb ár-érték arányt keresik a tápegységben.
Nagy hatékonyság az energiatakarékosság érdekében
A GEX1050 rendkívül hatékony kialakítása meghaladja a 80Plus Gold szabványt, így pénzt takaríthat meg villanyszámláján.
Tökéletes hűtőrendszer 0dB üzemmóddal és HDB ventilátorral
A COUGAR exkluzív, 135 mm-es csendes ventilátorának köszönhetően a továbbfejlesztett keret növeli a légáramlás koncentrációját, ventilátor görbületét pedig úgy finomították, hogy csökkentse a vibrációt bármilyen terhelésnél.
Szilárd tartósság a japán elektrolitkondenzátorokkal
Először is, a GEX1050-et úgy tervezték és alaposan tesztelték, hogy optimálisan működjön 40 °C-os munkahőmérsékletű környezetben.
Másodszor, 105°C-os japán kondenzátorokat tartalmaz a fő- és készenléti tápellátáshoz, hogy biztosítsa a számítógép stabil áramellátását.
Fejlett szerkezet a kifogástalan stabilitásért
A GEX1050 LLC, DC-DC és Tri-Sense (3,3 V, 5 V és 12 V) kialakítását úgy hozták létre, hogy kiváló minőségű kimeneteket biztosítson, rendkívül szoros, 2%-os feszültségszabályozással a stabil működés érdekében.
Tökéletesen támogatja a GeForce RTX 30 sorozatú GPU-t
A GEX1050 csúcskategóriás játékosok és bonyolult médiamunkások számára készült, amely tökéletesen támogatja az RTX 30 sorozatú GPU-t, és stabil teljesítményt nyújt.
Számítógép tápegység:
A tápegység olyan készülék, amely az elektromos hálózat energiáját a rácsatlakoztatni kívánt eszköz által megkívánt jellegűre alakítja.
Az elektromos készülékek különféle feszültséget és áramerősséget igényelnek. Az elektronikus áramkörökkel ellátott berendezésekhez általában egyenfeszültség is szükséges; amit célszerűbb a hálózati váltakozó feszültség átalakításával, mint például akkumulátorokból biztosítani.
A tápegység (angolul Power Supply Unit, vagy röviden PSU) a számítástechnikában, (a "PC-ben") az az alkatrész, amely a számítógép működéséhez szükséges feszültségeket állítja elő.
- Külső tápegység (pl: Commodore 64-hez ill. laptophoz való)
- AT: ezeket az operációs rendszer nem tudta vezérelni, például nem tudta kikapcsolni. Ezeket 1996-ig; a P2-P3-as alaplapok koráig használták. (Az alaplapra 2 db 5 eres csatlakozóval kapcsolódik.) Ezek a tápegységek túlnyomó többségben ún. kapcsolóüzemű tápegységek voltak.
- ATX: az alaplap folyamatosan kap egy alacsony (+5 V) feszültséget, így lehetővé válik, hogy a gépet szoftveres úton leállítsuk, illetve külső hardveregység segítségével (pl. modem, hálózati kártya) felébresszük, tehát az alaplap tudja vezérelni a tápegységet. (Az alaplapra 2 × 10 vagy 2 × 12 és még egy 12 V-os ATX-csatlakozó (ez csak a 2 × 12 eresekre vonatkozik) eres csatlakozóval kapcsolódik, és mindegyikük kapcsolóüzemű.)
- BTX: ezeket a tápegységeket és alaplapokat jelenleg kezdték el forgalmazni, elterjedésére azonban még várni kell.