A Kolink bemutatja a legújabb tápegység szériáját: Kolink Enclave. 80 PLUS Gold tanúsítvány, magas teljesítmény és minőségi működés. 12 V-os single rail kialakításának köszönhetően stabil energiaellátást nyújt a számítógépnek. Ezek mellett teljesen moduláris a kábelezése és rendkívül halk hűtést biztosít a 120 mm-es ventilátor.
Rövid áttekintés:
500 Watt tápegység 41A single rail kialakítással
Magas hatékonyság, 80 PLUS Gold tanúsítvány
Halk 120 mm-es ventilátor
Teljesen moduláris kivitel, szalagkábeles megoldással
Két 6-Pin PCie csatlakozó videokártyákhoz
5 SATA és négy Molex csatlakozó
Részletes leírás:
A minőségi és fejlett kialakításnak köszönhetően elmondható, hogy a 80 PLUS Gold Enclave hatékony és nagy teljesítményű tápegység. LLC átalakítókkal és DC-DC technológiával készül, melyhez társul a független feszültség szabályozás is. Ez a kombináció biztosítja a hatékony működést bármilyen terhelés mellett.
41A-es áramerősség mellett bármely nagy teljesítményű hardver elegendő energiát kap. A 80 Plus Gold tanúsítvány azt jelenti, hogy átlagosan 92%-os hatékonyság mellett működik a tápegység az európai 230 V-os hálózaton.
A hűtést egy 120 mm-es ventilátor biztosítja, mely ultra-tartós csapágyazással készül. A következő csatlakozók találhatók rajta: 20+4-Pin ATX- és egy 4+4-Pin 12V EPS csatlakozó, két 6-Pin PCIe a videokártyához, öt SATA és négy Molex csatlakozó.
Figyelem: környezeti okok miatt a gyártó nem biztosít tápkábelt a tápegységhez.
Számítógép tápegység:
A tápegység olyan készülék, amely az elektromos hálózat energiáját a rácsatlakoztatni kívánt eszköz által megkívánt jellegűre alakítja.
Az elektromos készülékek különféle feszültséget és áramerősséget igényelnek. Az elektronikus áramkörökkel ellátott berendezésekhez általában egyenfeszültség is szükséges; amit célszerűbb a hálózati váltakozó feszültség átalakításával, mint például akkumulátorokból biztosítani.
A tápegység (angolul Power Supply Unit, vagy röviden PSU) a számítástechnikában, (a "PC-ben") az az alkatrész, amely a számítógép működéséhez szükséges feszültségeket állítja elő.
- Külső tápegység (pl: Commodore 64-hez ill. laptophoz való)
- AT: ezeket az operációs rendszer nem tudta vezérelni, például nem tudta kikapcsolni. Ezeket 1996-ig; a P2-P3-as alaplapok koráig használták. (Az alaplapra 2 db 5 eres csatlakozóval kapcsolódik.) Ezek a tápegységek túlnyomó többségben ún. kapcsolóüzemű tápegységek voltak.
- ATX: az alaplap folyamatosan kap egy alacsony (+5 V) feszültséget, így lehetővé válik, hogy a gépet szoftveres úton leállítsuk, illetve külső hardveregység segítségével (pl. modem, hálózati kártya) felébresszük, tehát az alaplap tudja vezérelni a tápegységet. (Az alaplapra 2 × 10 vagy 2 × 12 és még egy 12 V-os ATX-csatlakozó (ez csak a 2 × 12 eresekre vonatkozik) eres csatlakozóval kapcsolódik, és mindegyikük kapcsolóüzemű.)
- BTX: ezeket a tápegységeket és alaplapokat jelenleg kezdték el forgalmazni, elterjedésére azonban még várni kell.