Az Akyga® AK-B1-500E ATX 500 W-os tápegység az asztali számítógépek tápellátására szánt kínálatunk egyik alapvető tápegysége.
A kiváló minőségű alkatrészekből készült tápegység 3x SATA csatlakozóval, 2x MOLEX csatlakozóval, P4 4 tűs csatlakozóval és univerzális 24 tűs alaplapi csatlakozóval rendelkezik. Támogatja az ATX 12V 2.0 specifikációit, így használható a jelenlegi és a következő generációs platformokkal többmagos processzorral. Csendes 12 cm-es ventilátor krómozott ráccsal hatékony hűtést biztosít. A kézi be-/kikapcsoló lehetővé teszi a biztonságos áramkimaradást anélkül, hogy ki kellene húzni a hálózati kábelt. A tápegység nagy hatékonysága és stabil működése befolyásolja a számítógép összes alkatrészének megbízhatóságát.
Számos fontos védő (OVP, OCP, OPP, OTP, SCP) és PFC szűrő védi és megakadályozza a számítógép fő részeit a sérülésektől, és stabilizálja a tápegység működését, hogy az minden nem kívánt interferencia nélkül működjön.
Számítógép tápegység:
A tápegység olyan készülék, amely az elektromos hálózat energiáját a rácsatlakoztatni kívánt eszköz által megkívánt jellegűre alakítja.
Az elektromos készülékek különféle feszültséget és áramerősséget igényelnek. Az elektronikus áramkörökkel ellátott berendezésekhez általában egyenfeszültség is szükséges; amit célszerűbb a hálózati váltakozó feszültség átalakításával, mint például akkumulátorokból biztosítani.
A tápegység (angolul Power Supply Unit, vagy röviden PSU) a számítástechnikában, (a "PC-ben") az az alkatrész, amely a számítógép működéséhez szükséges feszültségeket állítja elő.
- Külső tápegység (pl: Commodore 64-hez ill. laptophoz való)
- AT: ezeket az operációs rendszer nem tudta vezérelni, például nem tudta kikapcsolni. Ezeket 1996-ig; a P2-P3-as alaplapok koráig használták. (Az alaplapra 2 db 5 eres csatlakozóval kapcsolódik.) Ezek a tápegységek túlnyomó többségben ún. kapcsolóüzemű tápegységek voltak.
- ATX: az alaplap folyamatosan kap egy alacsony (+5 V) feszültséget, így lehetővé válik, hogy a gépet szoftveres úton leállítsuk, illetve külső hardveregység segítségével (pl. modem, hálózati kártya) felébresszük, tehát az alaplap tudja vezérelni a tápegységet. (Az alaplapra 2 × 10 vagy 2 × 12 és még egy 12 V-os ATX-csatlakozó (ez csak a 2 × 12 eresekre vonatkozik) eres csatlakozóval kapcsolódik, és mindegyikük kapcsolóüzemű.)
- BTX: ezeket a tápegységeket és alaplapokat jelenleg kezdték el forgalmazni, elterjedésére azonban még várni kell.