Az Akyga® AK-FL-600 moduláris ATX tápegység tökéletes választás azoknak, akik csendes tápegységet keresnek. Légcsatorna nélküli kialakítása különbözteti meg. Ehelyett a tápegységet passzívan hűtik egy sor hűtőbordával, amelyek elvezetik a felesleges hőt. Az alkalmazott hűtés biztosítja a teljes csendben való működést, így a felhasználó számára sokkal kényelmesebb munkavégzést biztosít a hagyományos ATX tápegységekhez képest.
Az AK-FL-600 tápegység 600 watt teljesítményt nyújt, ami a legtöbb PC számára optimális. Könnyedén biztosít stabil áramellátást a különböző irodai és otthoni számítógép-konfigurációkhoz. Sokoldalúságát tovább hangsúlyozza a mellékelt csatlakozók sokasága. Elérhetőek a következők: P1 (20+4 tűs) az alaplapokhoz, P8 (4+4 tűs) a CPU-khoz, PCI-e 4+4 tűs a grafikus kártyákhoz, 4 SATA-csatlakozó és 2 Molex-csatlakozó a régebbi alkatrészekhez.
Ezen kívül a tápegység moduláris kábelkészlettel van felszerelve. Ez azt jelenti, hogy lehetővé teszi az egyszerű és pontos kábelillesztést az adott számítógépes rendszerhez, ami nagyobb rugalmasságot eredményez a kábelkezelésben. Ez különösen azok számára jelentős, akik értékelik a jó kábelszervezést a tokban. Emellett az ATX tápegység AK-FL-600-at magas energiahatékonyság jellemzi. Ennek eredményeképpen megfelel a 80 PLUS minősítés követelményeinek, és alacsonyabb energiafogyasztást garantál a felhasználóknak.
Számítógép tápegység:
A tápegység olyan készülék, amely az elektromos hálózat energiáját a rácsatlakoztatni kívánt eszköz által megkívánt jellegűre alakítja.
Az elektromos készülékek különféle feszültséget és áramerősséget igényelnek. Az elektronikus áramkörökkel ellátott berendezésekhez általában egyenfeszültség is szükséges; amit célszerűbb a hálózati váltakozó feszültség átalakításával, mint például akkumulátorokból biztosítani.
A tápegység (angolul Power Supply Unit, vagy röviden PSU) a számítástechnikában, (a "PC-ben") az az alkatrész, amely a számítógép működéséhez szükséges feszültségeket állítja elő.
- Külső tápegység (pl: Commodore 64-hez ill. laptophoz való)
- AT: ezeket az operációs rendszer nem tudta vezérelni, például nem tudta kikapcsolni. Ezeket 1996-ig; a P2-P3-as alaplapok koráig használták. (Az alaplapra 2 db 5 eres csatlakozóval kapcsolódik.) Ezek a tápegységek túlnyomó többségben ún. kapcsolóüzemű tápegységek voltak.
- ATX: az alaplap folyamatosan kap egy alacsony (+5 V) feszültséget, így lehetővé válik, hogy a gépet szoftveres úton leállítsuk, illetve külső hardveregység segítségével (pl. modem, hálózati kártya) felébresszük, tehát az alaplap tudja vezérelni a tápegységet. (Az alaplapra 2 × 10 vagy 2 × 12 és még egy 12 V-os ATX-csatlakozó (ez csak a 2 × 12 eresekre vonatkozik) eres csatlakozóval kapcsolódik, és mindegyikük kapcsolóüzemű.)
- BTX: ezeket a tápegységeket és alaplapokat jelenleg kezdték el forgalmazni, elterjedésére azonban még várni kell.