Információ
Pure Base 500 Black ATX, Black, 2x3,5", 5x2,5", 2xUSB3.2, Audio, Táp nélkül, 463x450x231mm, Ventilátor:2x14cm
A be quiet! Pure Base 500 Black kombinálja a személyre szabhatóságot a csendes működéssel, mindezt kompakt és átgondolt kivitelben.
Cserélhető tetőlap csendes vagy nagyteljesítményű rendszerekhez
Két, gyárilag beépített Pure Wings 2 140 mm-es ventilátor
Szigetelő betét az előlap, az oldalak és a hagyományos tetőlemez belsején
Akár 360 mm-es vízhűtés-radiátor is beépíthető
Tágas hely csúcs videokártyáknak és nagy processzorhűtőknek
Többféle lehetőség 5 db SSD beépítésére
A tápegységborítás és az okos kábelrendezési lehetőségek rendezett belső tesznek lehetővé
Egyszerű tápegység-beépítés a ház hátulja felől
Súly: 8.300kg
Méret szabvány: ATX
Szín: Black
Maximum 3,5" hely: 2 db
Maximum 2,5" hely: 5 db
USB 3.2 csatlakozó: 2 db
Audio: Igen
Táp nélkül: Igen
Méret: 463x450x231mm
eSata: Nem
Beépített ventilátor: 2x14 cm
HDMI: Nem
Kártyaolvasó: Nem
Window: Nem
Tempered glass window: Nem
Gyártói adatlapHáz
Egy asztali számítógép keretét, ahova a különböző komponensek (alaplap, processzor, tápegység, optikai meghajtó, háttértár, stb.) beszerelésre kerülnek számítógépháznak nevezzük. Ezen alkatrész gondos megválasztása a zaj mértékét, a hűtés minőségét, a keletkező hő elvezetését nagyban befolyásolja. Természetesen az esztétikai kérdés is a választás paraméterei között szerepel: a számítógépház színe, esetleges világítása, kapcsolók elhelyezése, stb.
Az asztali számítógépek különböző szabványok szerint kerülhetnek besorolásra: ITX, mini ATX, ATX, Midi, E-ATX, SFF, USFF, stb. Ezek az elnevezések akár átfedéseket is okozhatnak, így nem feltétlenül szabvány alapján, hanem az építendő gép alkatrészeinek (alaplap mérete, hűtési igény, VGA mérete, processzor hűtő mérete, stb) érdemes ház típust választani.
Néhány fontos szempont, amelyet a kiválasztáskor mindenképpen érdemes kiemelni.
- Gamer PC esetén a számítógépház ritkán mehet egy normál ATX méret alá (vagy DT - desktop elnevezés akár), hiszen a beépítésre kerülő processzor hűtését általában méretes processzor hűtő oldja meg, az alaplap ritkán megy micro-ATX formátum alá, valamint a videókártya sem nagyon lehet két ventilátoros hűtés alatt - ez pedig meghatározza a hosszát és magasságát.
- Ha kicsi helyre építünk gépet, akkor az ITX-es szabvány (vagy USFF, ultra small form factor, vagy mini PC) meghatározza egyben az alaplap méretét is, így célszerű szintén kombinációban választani (vagy alapból egyben kínált barabone gépet választani).
- Ha adattárolásra kerül összeállításra egy gép, akkor mindenképpen figyeljünk arra, hogy a számítógépház alkalmas legyen befogadni a 2,5 vagy 3,5 col-os háttértárakat abban a mennyiségben, amennyit be kívánunk szerelni (logikusan a mirror RAID funkció megkívánja a duplázást a háttértár esetén).
- Érdemes megvizsgálni a hűtés szempontjából is a kiválasztott darabot, hiszen a hőtermelés a használat idejével (napi 24 órát 7 napon át egy héten folyamatos hűtést is igényel) csak növekedhet. Érdemes megvizsgálni, hogy mennyi és mekkora házhűtő ventilátor helyezhető el a gépben.
- Ha fontos a design, akkor megint előtérbe kerülnek a hűtők, hiszen a ház saját ledes világításán kívül jellemzően ezek a komponensek biztosítanak további világítást a számítógépházon belül (kivéve, ha külön ledeket, világítást teszünk a gépházba)
- Vízhűtés esetén fontos, hogy a számítógépház alkalmas legyen ennek a komplett rendszernek a fogadására, hiszen megfelelő beszerelés nélkül használhatatlan lesz a megvásárolt vízhűtés.