Fejlett külső tárhely
Akár játékokat, filmeket vagy érzékeny munkafájlokat viszel magaddal, a Hordozható T7 Touch SSD gyorsaságot és biztonságot nyújt egy tenyérnyi méretű csomagban.
Tapasztald meg a külső tárolás következő szintjét!
Villámgyors adatátvitel
A nagy méretű fájlokat is másodpercek alatt továbbíthatod a hihetetlen sebességű USB 3.2 Gen2 segítségével a T7 Touch SSD készüléken.
A beágyazott PCIe NVMe technológia akár 1050/1000 MB/s olvasási- és írási sebességet is lehetővé tesz, a T7 Touch SSD majdnem kétszer olyan gyors, mint a T5 SSD.
Biztonság egy érintésre
Biztonságban tudhatod adataidat a kényelmes használat feláldozása nélkül.
A T7 Touch SSD beépített biztonsági opciói az AES 256 bites titkosítását használják, és a készülék lehetőséget ad ujjal vagy jelszóval történő feloldásra.
Világító LED
A T7 Touch LED jelzőfénnyel rendelkezik, amely azért világít, hogy egy pillanat alatt tájékoztasson téged az SSD működéséről.
Válassz a klasszikus fekete vagy elegáns ezüst közül, három méretben, az igényeidnek megfelelően: 500 GB, 1 TB vagy 2 TB méretben.
Karcsú és kompakt kialakítás
A T7 Touch SSD vékony és könnyű készüléktesttel rendelkezik, mely könnyedén elfér a zsebedben.
A nagyjából hitelkártya méretű és 58 gramm súlyú szilárd alumínium karosszéria-szerkezet kényelmesen illeszkedik a tenyeredbe.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.