SAT5200 sorozatú 2,5 hüvelykes SATA SSD
Modernizált adattárolási infrastruktúra a Synology SSD-meghajtóival
Nagyvállalati szintű SSD-meghajtók
A Synology SAT5200 sorozatú SATA SSD-k stabil I/O-teljesítményt kínálnak, egyúttal csökkentik a késést a létfontosságú szolgáltatásoknál és alkalmazásoknál. Kialakításuknak köszönhetően a vegyes feladatokkal és a folyamatos terheléssel egyaránt könnyedén megbirkóznak, emellett nagyszerű állóképességet kínálnak, egyszerűen beépíthetők a Synology rendszereibe, és segítenek minimálisra csökkenteni a szolgáltatásokat érintő zavarokat.
Megbízhatóan magas teljesítmény a nagyobb kihívást jelentő környezetekhez
A Synology SAT5200 sorozatú meghajtókat kifejezetten nagy kihívást jelentő környezetekhez, például tranzakciók online feldolgozásához (OLTP) használt adatbázisokhoz és virtualizációs rendszerekhez terveztük, így a konzisztensen magas teljesítmény garantált.
Nagyvállalati szintű állóképesség és megbízhatóság
8533 TBW
Nem jelent számára problémát a folyamatos, intenzív munkaterhelés, állóképességi értéke 8533 TBW.
Teljes körű adatvédelem
A teljes adattovábbítási útvonalon segít megőrizni az adatok integritását és konzisztenciáját.
Áramkimaradás ellen védő áramkör
Az eszköz dedikált kondenzátorokat tartalmaz – az ezek által termelt energia lehetővé teszi, hogy az adatvesztés veszélye esetén a rendszer a NAND-flash tárhelyre irányítsa a továbbítás alatt álló adatokat, további segítséget nyújtva ezzel az adatsérülés megelőzésére.
Jobb analitika
A Synology DiskStation Manager (DSM) rendszerével való teljes körű integrációnak köszönhetően az SAT5200 sorozatú meghajtók élettartamára vonatkozó elemzések a tényleges használaton alapulnak.3
Időben érkező értesítések
A rendszer időben értesítést küld Önnek, így hosszabb időre tervezhet, és nem kell aggódnia a rendszer teljesítményének csökkenése miatt.
Optimális használat
Az egyszerű felügyeleti funkcióknak köszönhetően minden egyes SSD-ből a lehető legtöbbet hozhatja ki.
Zökkenőmentes firmware-frissítések
A Synology DSM automatikusan naprakészen tartja a meghajtók szoftverét. Nem szükséges külön karbantartást beütemeznie.
Kifejezetten a Synology rendszereihez készült
A Synology SAT5200 sorozatú SSD-ket minden mérnöki módosítást követően alaposan ellenőrizzük, valamint szigorúan felügyeljük a firmware és az összetevők változásait is. Az intenzív I/O-terhelések mellett végzett vizsgálatok, valamint a be- és kikapcsolási ciklusokat és a hőmérsékleti tűrőképességet érintő tesztek garantálják, hogy termékeink a minőségre és a megbízhatóságra vonatkozó legszigorúbb követelményeknek is megfelelnek.
A merevlemezről (Háttértárolók):
A háttértár olyan számítógépes hardverelem, mely nagy mennyiségű adatot képes tárolni, és azokat a számítógép kikapcsolása után is megőrzi. Erre azért van szükség, mert a számítógép műveleti memóriájában csak ideiglenesen lehet adatot tárolni, ennek tartalma a számítógép kikapcsolása után törlődik. A mai számítógépek legtöbbje digitális, azaz számokkal dolgozik, minden adatot (kép, hang, egyéb) számokká alakítva kap meg, így számokat dolgoz fel és azokat kell, hogy eltárolja. A tároló eszközök különböző (mechanikai, mágneses, elektronikus és optikai) elveken tárolják az adatokat.
Fajtái:
Merevlemez (winchester):
A merevlemezes egységben több, egymás felett elhelyezkedő, mágneses réteggel bevont könnyűfém lemezt helyeznek el. Az adatokat ebben az esetben író-olvasó fej segítségével lehet elérni, minden lemezhez tartozik egy-egy ilyen fej, amelyet egy fejmozgató egységre szerelnek fel. Az állandó sebességgel, gyorsan forgó lemezektől a fej kis távolságban mozog. A merevlemezek zárt külső borítása védi az adatokat tartalmazó lemezeket a külső mechanikai sérülésektől és szennyeződésektől. A merevlemezes tárolóban elhelyezkedő lemezek fizikai felépítése, sávokra, a sávok pedig szektorokra vannak beosztva. A merevlemezek nem egy szektort, hanem egyszerre többet kezelnek. A több egységből álló szektort klaszternek nevezzük. A merevlemezeket a számítógép házába építik be, a hordozható háttértárolók bármelyik számítógépben felhasználhatóak.
SSD (Solid State Drive):
Az SSD (magyarul: félvezető alapú meghajtó, tartós állapotú meghajtó vagy szilárdtest-meghajtó) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz. Az SSD a Solid State Drive angol szavakból alkotott betűszó.
Bővebben, az SSD egy olyan, mozgó alkatrészek nélküli adattároló eszköz, ami memóriában tárolja az adatot, a környezetéhez, illetve a gazdaszámítógéphez a merevlemezekhez hasonlóan SATA vagy egyéb (SCSI, PCI Express, USB, stb.) csatlakozófelülettel csatlakozik és azokhoz hasonlóan blokkos adatelérést biztosít. Az SSD eszközökben a gyártók különböző típusú memóriákat használhatnak, mint pl. flash vagy különböző RAM fajták – ezt az ár- és a teljesítményigények határozzák meg.