Kompakt, falra szerelhető és vezetékes: a telefon alapvető kényelemmel
A Gigaset DESK 200 a legfontosabb telefonfunkciókat a különösen vékony és kompakt kialakítással ötvözi. Emiatt helytakarékos asztali telefonnak, vagy gyorsan és egyszerűen falra szerelhető. A Gigaset DESK 200 vezetékes hálózathoz csatlakoztatható, vagy belső telefonhálózat részeként használható otthon vagy az irodában.
Áramellátás telefonvonalon keresztül
A Gigaset DESK 200 nem igényel külön tápegységet; áramellátása közvetlenül a telefonvonalon keresztül történik. Az üzembe helyezés ezért különösen egyszerű: csatlakoztassa a Gigaset DESK 200-at a telefonaljzathoz (nyilvános hálózat, privát alközpont vagy átjáró) – és a telefon készen áll a használatra.
Optikai és akusztikus hívásjelzés
A Gigaset DESK 200 dallama és hangereje kényelmesen beállítható. Három különböző dallam választható, amelyek három különböző hangerőszintre állíthatók. Ezenkívül a kézibeszélőn lévő LED-en keresztüli optikai hívásjelzés biztosítja, hogy még különösen zajos környezetben se maradjon el hívás. Ha nyugalmat és nyugalmat szeretne, a csengőhangot ki is kapcsolhatja. A bejövő hívások ekkor csak vizuálisan jelennek meg.
Gyorsan csatlakoztatva
Legfeljebb tíz telefonszám tárolható gyorstárcsázásként, így gyorsan kapcsolatba léphet azokkal az emberekkel, akikkel gyakran beszél. A gyorstárcsázási számok fel vannak jegyezve a mellékelt papírlapra, így mindig kéznél vannak. A praktikus újratárcsázási funkcióval egy gombnyomással azonnal folytathatja utolsó hívását. Beszélnie kell valakivel a szobában, és nem akarja, hogy a vonal másik végén lévő személy meghallja? Tartsa a hívást a vonalon, és nyomja meg a némítás gombot. Így többé nem lehet hallani a telefonban. Egy másik fontos funkció a hallássérültek számára: a Gigaset DESK 200 kompatibilis a hallókészülékkel.
Tárcsázás
A DESK 200 mind a vezetékes hálózathoz, mind a telefonrendszerekhez való csatlakozásra alkalmas. Támogatja mindkét általános tárcsázási módot, és így maximális rugalmasságot kínál az analóg telefonkapcsolathoz.
A telefonrendszertől függően előfordulhat, hogy módosítani kell a tárcsázási módot vagy a telefon villanási idejét. Erre a célra a DESK 200 kézibeszélőjén található egy tolókapcsoló, amellyel egyszerűen be lehet állítani a kívánt tárcsázási módot.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
Leglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
Milyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
A mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
A mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
A mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
A mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.