Magyarország egyik büszkesége a számítástechnikában újra nagyot alkotott!
Megszületett az új családtag a Kolink műhelyéből, a nehézsúlyú Continuum KL-C1200PL
Hogy miért pont a Kolink?
- Nem csak Magyarországon de már Németországban is elismert márkanév lett a Kolink. De, hogy miért?
A Németeket meghazuttoló minőséget produkálnak minden egyes alkalommal amikor új terméket készítenek.
Ezúttal az új üdvöskénk, a Continuum család döbbenti meg a tesztelőket hihetetlen teljesítményével, az árához képest!
• Méretek: 150 x 86 x 180 mm
• Ventilátor: 140 mm (automatikus vezérlésű, félig passzív)
• Szín: Fekete (tápegység és ventilátor)
• Hatékonyság: legalább 92/90/89 százalékos, 50/20/100 százalékos terhelés alatt! Megfelel a 80 Plus Platinum szabványnak. Hatékonysága magasabb mint az európai átlagnak a 230 voltos szabványban.
• Aktív PFC
• Teljesítménye: 1200 W
+ 3.3V: 25A
+ 5V: 25A
+ 3.3V és 5V + kombinált: 130 W
+ 12V: 1200 W / 100 A
-12V: 3,6 W / 0,3 A
5Vsb: 12,5 W / 2,5 A
Csatlakozók (levehető):
• 1x 20+4-tűs ATX12V/EPS12V - (550 mm)
• 2x 4/8-tűs EPS12V - (750 mm)
• 6x 6+2-tűs-PCIe - (550 + 150 mm)
• 8x SATA - (600 + 150 + 150 +150 mm)
• 8x 4-tűs-Molex - (600 + 150 + 150 mm)
Tesztkörnyezet:
• Alaplap: ASUS ROG Rampage IV Black Edition
• Processzor: Intel Core i7-4960X Extreme Edition @ 4,4 GHz
• RAM: Kingston HyperX Beast 32GB 2133 MHz
• Videokártya: 2x NVIDIA GeForce GTX 1080
• CPU hűtő: EKL Alpenföhn K2
• Hangkártya: Creative Sound Blaster Z
• Tárhely: 2x Samsung SSD 840 Evo sorozat 250GB (RAID0)
• Ház: Xilence Interceptor
• meghajtók: Samsung Blu-ray DVD / RW
• Operációs rendszer: Windows 10
• Monitor: LG Electronics Flatron 29EA93-P
• szobahőmérséklet: 21 ° C
A Kolink Continuum KL-C1200PL Nagyon magas hatásfoka ellenére, ami több mint 92%-os képesek voltak egy olyan tápegységet létrehozni ami nem melegedik túl ha egy ilyen bestiát kell meghajtania mint amin mi tesztelhettük! Erről egy 14 centiméteres ventilátor gondoskodik ami azért egy 1200 wattos tápegységnél nem elhanyagolandó. Hisz itt már nem kevés feszültség szaladgál azokon a bizonyos szálakon amiket bekötünk a gépbe. Amire meg nincs szükségünk csak könnyedén kivesszük, hisz modulári tápegységről van szó!
A minőségről a Kolink-on kívül a Nippon Chemi-Con gondoskodik. Hisz ők tervezték hozzájuk a kondenzátorokat. Az 1200 wattos változat (ami nálunk van) a 12-es szálon képes akár 100 Amperes feszültséget is biztosítani!!!
Erre a teljesítményre bármelyik mai Gamer számítógép szomjazik amelyben 2db GTX 1080 van! Sőt... A Continuum még mosolygott is közben azon felül, hogy csendesen működött.
Ezen felül a tápegység megfelel az ErP Lot 6 EU-s szabványnak is. Ez azt foglalja magába, hogy a számítógép kikapcsolt állapotban nem haladhatja meg az 1 wattos fogyasztást sem!
Védelem:
• Túlfeszültség-védelem (OVP) Igen
• Alúfeszültség (UVP) Igen
• Rövidzárlat elleni védelem (SCP) Igen
• Túláramvédelem (OCP) Igen
• Túlterhelés (OLP) Igenn
• Termikus védelem (OTP) Nem
A Kolinktól kaptunk tájékoztatást is arról, hogy a tápegység még az Intel által kitalált Zero Load technológiának is megfelel.
Ennek megfelelően az új Intel Haswell processzorok energiatakarékos üzemmódban a 0.05 Amperes fogyasztása sem okoz problémát a tápegységnek.
Anyaghasználat és külső:
A hosszú tápegységnek (150x86x180 mm, közel 3,4Kg súllyú) a külseje nagyon letisztult. Nincs túl csicsázva, nincsen semmi extra villódzó fény sem. Csak egy szolid logó a tápegységen.
A kábelhosszúságok lehetővé teszik, hogy mindenhol kényelmesen el lehessen tekeregni a kábelekkel legyen szó bármilyen gépházról is! A kábelhossz pont elegendő. Amit meg nem használunk, egyszerűen csak visszatesszük a dobozba és nem használjuk, ezzel is javítva a hűtést! Hisz kevesebb kábel, több tér a levegőáramlásnak. (a gépben található komponensek élettartamát is megnövelve, hisz a nagyobb légmozgással elkerülhető a túlmelegedés.)
Garancia
A tápegységről mi sem árulkodik jobban mint, hogy gyártói garancia 5 évig tart.
Így, hogy már túl vagyunk a tápegység külsején, nézzük is a teszteredményeket:
Teljesítmény és stabilitás a fő szálakon
Mindhárom szálon kiválóan helytált a tápegység. (Pedig 9 napig voltak terhelés alatt)
A minimumos 5% eltérési tartomány alatt voltak az értékek ezidő alatt.
Ez a teszt nem ad okot a bizonytalanságra. Minden érték tökéletes!
Ezt a nyilatkozatot Ripple tette közzé a mérési adatokkal kapcsolatosan.
Hőmérséklet és Zaj
Gépház
Terhelés nélkül: 33 °C
Játék közben: 39 °C
Zaj
Üresjáratban: 0.18 Sone
Tápegység
Terhelés alatt: 0.26 Sone
Terhelés nélkül: 40 °C
Játék közben: 48 °C
Fogyasztás
Kikapcsolt állapotban: 0 Watt
Hibernált állapotban: 0.91 Watt
Üresjárat: 135 Watt
Terhelés alatt (100%): 786 Watt
Ezeket az értékeket elnézve nagyon impozáns, hogy mindezt 2db GTX1080 és egy tuningolt 6 magos Intel i7-4960 Extreme Edition mellett produkálta. Az meg kifejezetten dicséretre méltó, hogy mennyit fogyasztott készenléti állapotban a gép.
Cégünk 1998-ban alakult, de az Armacomp Számítástechnika Szaküzlet és Mobil szerviz 2003-ban nyitotta meg kapuit Karcagon. Az üzlet alapító tagjai már korábban is foglalkoztak számítástechnikával, így a megszerzett tapasztalatuk és szaktudásuk biztosította a sikeres indulást. Az Armacomp Számítástechnika Szaküzlet és Mobil szerviz széles termékkínálattal rendelkezik, így a számítás ...
Árajánlatot adunk, és annak elfogadása esetén javítjuk a készüléket a lehető legrövidebb határidőn belül
TOVÁBBA számítógépek szervizelési igénye gyakorlatilag egyidős a számítógép megszületésével: valószínűleg már Neumann János is szervizelte első számítógépét :)
TOVÁBBSokan találkozhattak már azzal az egyszerű problémával, hogy vagy lelassul az egész gép, vagy egyáltalán be sem tölti az operációs rendszert.
TOVÁBBA védelem nagyon fontos a mai internettel átszőtt világban: ahol nincs vírusirtó, ott nagy mértékben ki van téve a vírusos fertőzésnek
TOVÁBBNem lehet mindent szakszervizbe vinni: a hálózat, a rögzített elemek nem mozgathatóak. Erre jó a helyszíni javítás kiszálló szolgálattal!
TOVÁBBAz adathordozó pótolható, a rajta lévő adat nem! Adatmentés rendszeresen, professzionálisan HDD-rő, SSD-ről, pendrive-ról, ...
TOVÁBBA nyomtatókat - megfelelő karbantartás híján - előbb, utóbb javítani kell: görgők, fejegység, fixáló, dob, stb. - kopóalkatrészek!
TOVÁBBMinden elektronikai eszköz egyik esküdt ellensége a por! Nem véletlen, hiszen a por rossz hővezető, így a lerakódott szennyeződés alatt az alkatrészek jobban melegednek, nem tudnak megfelelő hőmennyiséget átadni a környezetnek vagy a hűtőrendszernek.
TOVÁBBA háttértár mérete sokszor jelent kihívást a játéktársadalomnak. A konzolon (mint egy számítógépen is, vagy egy telefonon úgy az XBOX-on és a Playstation-ön) a legtöbb helyet az alaprendszer, a játékok és alkalmazások foglalják.
TOVÁBBÉrthetetlen, de akár ijesztő jelenség is lehet a felhasználók körében az a hibajelenség, amikor a konzol (XBOX, Playstation) bekapcsolás után pörög, hallhatóan működik (a hűtés beindul), a visszajelző LED is dolgozik rendeltetésszerűen, de semmilyen egyéb visszajelzés a monitoron, TV-n, egyéb kijelzőn nincsen.
TOVÁBBBár a gyári kontrollerek általában jól bírják a strapát, de azért idővel a használhatóságuk csökken: akár csak az akkumulátor kezdi feladni (az újabb gépek mind Vezeték nélküli megoldást kínálnak a játékvezérlőkhöz), akár driftel vagy csak egyszerűen már nem működnek a karok, gombok rajta.
Az új kar beszerzése lehet az egyik megoldás, de a hibák nagyja orvosolható egy jóval költségkímélőbb kontroller javítással: analog kar cseréje, nagytakarítás, akkumulátorcsere, stb.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
TOVÁBBLeglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
TOVÁBBMilyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
TOVÁBBA mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
TOVÁBBA mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
TOVÁBBA mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
TOVÁBBA mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
TOVÁBBA mobiltelefonok egyik legsérülékenyebb pontja a kijelző! Lehet Gorilla Glass xxx sorszámú védelem, lehet IPxx védelem vagy IPX védelem, akkor sem védett a behatásoktól a kijelző.
TOVÁBB