Egy asztali számítógép keretét, ahova a különböző komponensek (alaplap, processzor, tápegység, optikai meghajtó, háttértár, stb.) beszerelésre kerülnek számítógépháznak nevezzük. Ezen alkatrész gondos megválasztása a zaj mértékét, a hűtés minőségét, a keletkező hő elvezetését nagyban befolyásolja. Természetesen az esztétikai kérdés is a választás paraméterei között szerepel: a számítógépház színe, esetleges világítása, kapcsolók elhelyezése, stb.
Az asztali számítógépek különböző szabványok szerint kerülhetnek besorolásra: ITX, mini ATX, ATX, Midi, E-ATX, SFF, USFF, stb. Ezek az elnevezések akár átfedéseket is okozhatnak, így nem feltétlenül szabvány alapján, hanem az építendő gép alkatrészeinek (alaplap mérete, hűtési igény, VGA mérete, processzor hűtő mérete, stb) érdemes ház típust választani.
Néhány fontos szempont, amelyet a kiválasztáskor mindenképpen érdemes kiemelni.
Minden egyes alkatrésze fontos egy számítógép konfiguráció építésénél és ez elmondható a számítógép házáról is. Ezt fogjuk látni elsősorban: nem árt, ha esztétikus. Ebbe kerülnek az alkatrészek, a különböző komponensek: nem árt, ha megfelelően működnek is a dolgok benne! Ha kifejezetten hangos, az is zavaró lehet tartós használat esetén. Minden jel arra mutat: érdemes megfontoltan választani, vagy akár szakértőink segítségét kérni a választáskor!
Egy-két korábbi eset, amibe a rossz választáskor beleszaladtunk:
Behozták a gépet, hogy rakjuk össze az internetről összeválogatott alkatrészeket. Első pillanatra nyilvánvaló volt, hogy az alaplap nem fog belemenni a házba. Ebben az esetben olcsóbb volt új házat venni, mint alaplapot, de a felesleges kiadást el lehetett volna kerülni gondosabb választással.
Behozták, hogy nagyon hangos a gép: egyértelmű volt, hogy a nem túl széles ház választása nem volt ideális a toronyhűtőhöz, hiszen a hűtő gyakorlatilag folyamatosan rezonált a házzal, mivel az oldallap ráfeszült a hűtő tetejére (alapból erőltetni kellett a számítógépház oldallapját, hogy felmenjen).
Folyamatosan kék halálozik a gép 1 óra után. Nem csoda, hogy a kicsi házba beszorított alkatrészek mennyisége visszafűtött, így nem volt lehetősége hűlni a különböző komponenseknek. Vagy levesszük a ház oldallapját és nyíltabb térben helyezzük el, vagy házcsere és plusz két ventilátor.
Sorolhatnánk még az elhibázott számítógépház választás kudarcait, de talán ennyiből is érthető, hogy ez is fontos eleme a teljes egésznek, és nem csak esztétikai szempontból!
Cégünk 1998-ban alakult, de az Armacomp Számítástechnika Szaküzlet és Mobil szerviz 2003-ban nyitotta meg kapuit Karcagon. Az üzlet alapító tagjai már korábban is foglalkoztak számítástechnikával, így a megszerzett tapasztalatuk és szaktudásuk biztosította a sikeres indulást. Az Armacomp Számítástechnika Szaküzlet és Mobil szerviz széles termékkínálattal rendelkezik, így a számítás ...
Árajánlatot adunk, és annak elfogadása esetén javítjuk a készüléket a lehető legrövidebb határidőn belül
TOVÁBBA számítógépek szervizelési igénye gyakorlatilag egyidős a számítógép megszületésével: valószínűleg már Neumann János is szervizelte első számítógépét :)
TOVÁBBSokan találkozhattak már azzal az egyszerű problémával, hogy vagy lelassul az egész gép, vagy egyáltalán be sem tölti az operációs rendszert.
TOVÁBBA védelem nagyon fontos a mai internettel átszőtt világban: ahol nincs vírusirtó, ott nagy mértékben ki van téve a vírusos fertőzésnek
TOVÁBBNem lehet mindent szakszervizbe vinni: a hálózat, a rögzített elemek nem mozgathatóak. Erre jó a helyszíni javítás kiszálló szolgálattal!
TOVÁBBAz adathordozó pótolható, a rajta lévő adat nem! Adatmentés rendszeresen, professzionálisan HDD-rő, SSD-ről, pendrive-ról, ...
TOVÁBBA nyomtatókat - megfelelő karbantartás híján - előbb, utóbb javítani kell: görgők, fejegység, fixáló, dob, stb. - kopóalkatrészek!
TOVÁBBMinden elektronikai eszköz egyik esküdt ellensége a por! Nem véletlen, hiszen a por rossz hővezető, így a lerakódott szennyeződés alatt az alkatrészek jobban melegednek, nem tudnak megfelelő hőmennyiséget átadni a környezetnek vagy a hűtőrendszernek.
TOVÁBBA háttértár mérete sokszor jelent kihívást a játéktársadalomnak. A konzolon (mint egy számítógépen is, vagy egy telefonon úgy az XBOX-on és a Playstation-ön) a legtöbb helyet az alaprendszer, a játékok és alkalmazások foglalják.
TOVÁBBÉrthetetlen, de akár ijesztő jelenség is lehet a felhasználók körében az a hibajelenség, amikor a konzol (XBOX, Playstation) bekapcsolás után pörög, hallhatóan működik (a hűtés beindul), a visszajelző LED is dolgozik rendeltetésszerűen, de semmilyen egyéb visszajelzés a monitoron, TV-n, egyéb kijelzőn nincsen.
TOVÁBBBár a gyári kontrollerek általában jól bírják a strapát, de azért idővel a használhatóságuk csökken: akár csak az akkumulátor kezdi feladni (az újabb gépek mind Vezeték nélküli megoldást kínálnak a játékvezérlőkhöz), akár driftel vagy csak egyszerűen már nem működnek a karok, gombok rajta.
Az új kar beszerzése lehet az egyik megoldás, de a hibák nagyja orvosolható egy jóval költségkímélőbb kontroller javítással: analog kar cseréje, nagytakarítás, akkumulátorcsere, stb.
A kijelzőcsere egy mobiltelefon esetén a legdrágább javítási folyamatok közé tartozik, leginkább azért, mert ez a legköltségesebb alkatrész is egyben (természetesen a komplett alaplapot kivéve).
TOVÁBBLeglátványosabb hibajelenség, és talán egyértelműbb: az akkumulátor felpúposodik, a kijelzőt vagy a hátlapot feszíti, és mozdítja el akár a helyéről. Ebben az esetben akár nagyobb kárt is okozhat a készülékben.
TOVÁBBMilyen jelenségek, tünetek utalhatnak egy mobiltelefon esetén a töltőcsatlakozó hibájára?
Elsősorban nem tölt a telefon, vagy ha tölt is, akkor minimális mennyiségű energiát sikerül beleerőszakolni a készülékbe viszonylag hosszú időtartam alatt. Ez utalhat az akkumulátor és / vagy a töltőcsatlakozó (microUSB, Type-C USB-c, lightning) hibájára is.
A mobiltelefon hátlapi kamerája az esetek legnagyobb százalékában fizikai sérülés miatt lesz használhatatlan: repedés, törés, karcolás.
TOVÁBBA mobiltelefon hátlapi lencséje jellemzően a kamera modul védelmét szolgálja, így annak sérülése esetén a kamera is nagyobb valószínűséggel sérülhet. A törött lencsén mind a por, pára és nedvesség is könnyebben jut el a kameramodulhoz.
TOVÁBBA mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható. Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon beszédhangszóró hibájára?
TOVÁBBA mai kornak megfelelő mobiltelefonokban már nem csak egy hangszóró található jellemzően, de a működéshez a megfelelő működés mindegyik esetében elvárható.
Milyen jelenségek esetén gyanakodhatunk a mobiltelefon csengőhangszóró, rendszerhangszóró hibájára?
Egy mobiltelefon is számítógép, így az operációs rendszer a használat során akár a folyamatosan felgyűlő problémák miatt is belassulhat, használhatatlanná válhat. Természetesen egy nagyobb rendszerfrissítés sem árt időnként, illetve sokszor egyszerűbb újratelepíteni a rendszert, mint az egyedi problémákat, szoftvereket egyenként megkeresni és "kieggyelni".
TOVÁBBA mobiltelefon hátlapja sem egy egyszerű borítólap sok esetben manapság. Részben látvány kérdése, hogy elviseljük-e a törött, karcos hátlapot, de nagyon fontos szempont, hogy sokszor a mobiltelefon kameráját védő burkolat is egyben (egyes típusok esetén a kamera lencsevédő egybeépítve található a hátlappal), valamint a pára-, csepp- és vízállóságot is nagyban befolyásolja.
TOVÁBB